صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما در مورد طراحی این وب سایت چیست؟

خوب
متوسط
ضعیف

اخبار > سمینار یک روزه با موضوع مسئولیت های اجتماعی صنعت پتروشیمی


سمینار یک روزه با موضوع مسئولیت های اجتماعی صنعت پتروشیمی
به گزارش روابط عمومی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی سمینار یک روزه با موضوع مسئولیت های اجتماعی صنعت پتروشیمی روز یکشنبه 1397/08/13 در محل سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

مهمان ویژه این مراسم دکتر طالبیان مشاور وزیر نفت در امور اجتماعی بود که به همراه مدیران عامل شرکت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، آقای گلی مدیر روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و دکتر عبادی معاون فرماندار شهرستان بندرماهشهر در این نشست حضور پیدا کردند.

دکتر طالبیان در ابتدای این جلسه با اشاره به مسئولیت های صنایع پتروشیمی در قبال جامعه اطراف خود اظهار داشت: هم زیستی دوستانه و برادرانه میان صنایع پتروشیمی و عموم مردم منطقه باعث ایجاد حس رضایتمندی در مردم خواهد شد و این موضوع بیشتر از هر چیزی به سود خود صنایع خواهد بود.

وی افزود: باید در بررسی های میدانی مشخص شود که با اتخاذ چه رویکردی می توان دید مثبتی در میان شهروندان نسبت به صنعت ایجاد کرد. ممکن است وجود صنایع برخی آسیب ها را به زیست بوم منطقه وارد کرده باشد که نیاز است گام هایی در جهت برطرف سازی این آسیب ها برداشته شود.

 دکتر طالبیان با اشاره به لزوم آگاه سازی جامعه از فعالیت ها و خدمات اجتماعی صنایع پتروشیمی گفت: بر اساس گزارش هایی که دوستان ارائه کرده اند کارهای مهم و موثری از سوی صنایع در شهرستان بندرماهشهر صورت گرفته است که باید با اطلاع رسانی های قوی تر همه مردم از این کارها مطلع شوند.

همچنین جواد گلی مدیر روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در این همایش درخصوص نقش شرکت های پتروشیمی در تامین ارز حاصل از صادرات غیرنفتی اظهار کرد: حدود 25 درصد سهم صادرات غیرنفتی کشور متعلق به پتروشیمی ها است در صورتی که 70 درصد ارز سامانه نیما از سوی این شرکت ها تامین می شود و این نشان می دهد که صنعت پتروشیمی بیش از سهمش به مسئولیت های خود عمل کرده است.

وی ادامه داد: حفظ کسب و کارهای اقتصادی منطقه و تقویت آن ها یکی از مسئولیت های مهم صنایع پتروشیمی در قبال جامعه است. همچنین بنا بر دستور وزیر محترم نفت و مدیرعامل محترم شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نباید برای اموری که تخصص آن در منطقه وجود دارد از خارج منطقه جذب نیرو انجام داد؛ قطعا رعایت این اصول تاثیر بسزایی در تغییر نگرش مردم نسبت به صنعت پتروشیمی خواهد داشت.

مهندس شهیدی نیا مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر نیز در این همایش با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شورای راهبردی صنایع پتروشیمی خاطر نشان کرد: تلاش صنایع پتروشیمی بر این بوده که در بخش زیر ساخت ها در شهرستان ماهشهر ارتقاء ایجاد شود به نحوی که از سال 82 تا 96 بالغ بر 780 میلیارد ریال صرف امور مختلف زیرساختی شده است و از زمان تشکیل شورای راهبردی صنایع پتروشیمی تا پایان 96، حدود 60 طرح با اعتباری بالغ بر 580 میلیارد ریال تصویب شده است.

وی ادامه داد: یک طرح 4 ساله با نظر فرماندار محترم شهرستان بندرماهشهر برای شورای راهبردی صنایع پتروشیمی در نظر گرفته شده است که در سال 97 اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال تصویب شد که 20 درصد آن مربوط به امور جاری و 80 درصد آن مربوط به امور زیر بنایی است.

مهندس شهیدی نیا همچنین به انتظارات متقابل صنایع پتروشیمی از مسئولان منطقه اشاره کرد و گفت: در مقابل پروژه هایی که از سوی صنایع پتروشیمی تامین اعتبار می شوند، سه درخواست از مسئولین منطقه داریم:

 اول اینکه این اعتبارات برای پروژه ها و طرح های ملموس در نظر گرفته شود که برای مردم ارزشمند و حائز اهمین باشد.

دوم اینکه تلاش ها و هزینه هایی که از سوی صنایع پتروشیمی صورت می گیرد به اطلاع مردم برسد و بجای ایجاد حس دوگانگی، همدلی و دوستی را میان مردم و شرکت های پتروشیمی تقویت کنند.

و سوم اینکه دستگاه های مختلف علاوه بر تلاش برای جذب اعتبارات طرح های مصوب در شورای راهبردی صنایع پتروشیمی، برای جذب اعتبارات استانی خود نیز تلاش کنند و صرفا بر شورای راهبردی تکیه نکنند.

مهندس غلامی مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی که دبیر شورای راهبردی صنایع پتروشیمی نیز به شمار می رود با اشاره به اقدامات این شرکت از محل اعتبارات شورای راهبردی صنایع پتروشیمی اظهار داشت: شرکت عملیات غیرصنعتی تلاش کرده است در طرح هایی که به عنوان مجری بوده، بهترین کیفیت ساخت را به شهروندان ارائه کند و در کنار کیفیت، سرعت پایان کار را مدنظر داشته باشد.

مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی همچنین نتیجه تلاش برای افزایش سرانه فضای سبز در شهرک بعثت و در نتیجه کمک به سلامت روحی و جسمی ساکنین را قابل قبول توصیف کرد و گفت: سرانه فضای سبز در ایران حدود 15 متر مربع، در کشورهای اروپایی 40 متر مربع ولی در شهرک بعثت 56 متر مربع است که نشان دهنده ثمر بخشی تلاش ها برای تحقق این موضوع است.

مهندس غلامی در پایان، اعتبارات شورای راهبردی را تکمیل کننده دانست و تاکید کرد: اعتبارات شورای راهبردی صنایع پتروشیمی باید اضافه بر سرانه ادارت شهرستان که از سوی ادارت کل اختصاص می یابد در نظر گرفته شود و تنها در این صورت است که شهرستان بندماهشهر تمایز ویژه ای با سایر شهرستان های استان و حتی کشور پیدا می کند و اگر این اعتبارت تنها صرف امور جاری ادارت شود، در شهرستان ماهشهر هیچ ویژگی مثبتی نسبت به سایر شهرها احساس نخواهد شد.


 
تعداد نمایش / تاریخ درج / شماره
٢٢٨ / شنبه ١٣ آبان ١٣٩٧ / 4680

كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به شركت ره آوران فنون پتروشیمی میباشدصفحه اصلی |درباره ما|تماس با ما